Azáltal, hogy mellőzi a feldolgozott élelmiszerek többségét, megóvja gyermekét
az adalékanyagok okozta vegyi tehertételtől.
Milyen adalékanyagok találhatóak az ételeinkben?
Ezek az adalékanyagok a következő megnevezések álcája alatt kerülnek bele az élelmiszerekbe.
- színezékek
- ízesítők
- emulgeálószerek
- stabilizátorok
- dúsító anyagok
- mesterséges ízesítők
- tartósítószerek
- ízfokozók
- mázanyagok
- és több különféle adalékanyag
Abból a célból készülnek, hogy javítsák az étel megjelenését, ízét és tartósságát. Ma már hozzávetőlegesen 400 különféle adalékanyagot lehet legálisan adagolni élelmiszereinkhez, valamint több mint 3500 különféle olyan ízanyagot, melyet a címkén fel sem kell tüntetni.
Ezek az adalékanyagok szükségtelen terhet rónak a gyermekek immunrendszerére, s különösen a májra, mely a méregtelenítés elsődleges helye. A kifejezetten csecsemők és gyermekek számára készült ételeknek és italoknak ( elsősorban a bébiételek, -italok) nem szabad tartalmazniuk bizonyos adalékanyagokat.
Ez azonban nem vonatkozik azokra az egyéb élelmiszerekre, melyeket a kisgyermekek gyakran fogyasztanak, mint például az ízesített snackek, szénsavas italok, ropogósok, pudingok, kolbászok, halrudak, jégkrémek és egyéb édességek, melyek tele vannak ezekkel a tiltott adalékanyagokkal.
Hogyan kerülje el az adalékanyagokat?
- Ne vásároljon feldolgozott húsokat, pl. kolbászt, szalonnát, sonkát és szalámit, vagy válassza az organikus változatokat.
- Mellőzze a gyümölcsleveket és gyümölcsitalokat. Helyettesítse vízzel vagy hígított friss gyümölcslével.
- Mellőzze a csomagolt és konzerv élelmiszereket, melyekbe adalékanyagokat kevernek.
- Mellőzze a készételeket, amikor csak lehet, mert ahhoz, hogy ezek megengedett tárolási ideje hosszabb legyen, sokkal több adalékanyag szükséges.
- Az élelmiszereket a lehető legtermészetesebb állapotukban fogyasszák. A sült csirke jobb választás, mint a feldolgozott, félkész csirkefalatok, még ha elkészítése nem is olyan gyors.
És te mit gondolsz erről?
Neked mi a véleményed a témáról?